Czym są separatory tłuszczu?

Czym są separatory tłuszczu?

Praktycznie z każdego gospodarstwa domowego odprowadzane są regularnie spore ilości rozmaitych ścieków. Myli się jednak ten, kto uważa, że nieczystości nie podlegają rygorystycznym zasadom, ustanowionymi przez prawo. Jak się bowiem okazuje, ścieki, trafiające do kanalizacji, powinny być wolne od tłuszczy lekkich oraz olejów, mogących doprowadzić do zapchania się rur. To właśnie z tego powodu, coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na zakup nowoczesnych separatorów tłuszczu. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

Charakterystyka separatorów tłuszczu

Nadmiar tłuszczu w kanalizacji to nie tylko wspomniane wcześaaniej ryzyko powstawania zatorów, ale też wysokie prawdopodobieństwo ulatniania się nieprzyjemnej woni. Zanieczyszczenia tego typu wiążą się też z koniecznością zużycia większej ilości tlenu przez oczyszczalnie, co uniemożliwia wydajną ich pracę. Z tego też powodu, polskie prawo nakazuje umieszczenie separatorów w instalacjach kanalizacyjnych, wykorzystywanych przez restauracje, hotele tudzież zakłady przemysłu spożywczego.

Wykorzystując specjalnie zaprojektowane zbiorniki o modułowej konstrukcji, separatory oddzielają tłuszcze lżejsze od wody. Według zaleceń ekspertów, zbiorniki te należy regularnie opróżniać, najlepiej co dwa miesiące. Same separatory dzielą się na dwie kategorie – wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze montuje się przeważnie pod zlewami w dużych kuchniach. Separatory zewnętrzne są z kolei urządzeniami montowanymi gruntowo. Wykorzystują one specjalne sygnalizatory, umieszczone wewnątrz budynku. Dzięki temu, użytkownik może zawsze skontrolować poziom zapełnienia zbiorników.

Gdzie znajdziemy niezawodne separatory tłuszczu?

Jak zatem widzimy, separatory tłuszczu odgrywają niezwykle istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu wielu kanalizacji. Z tego też powodu, warto postawić na sprzęty sprawdzone, odznaczające się wysoką efektywnością pracy. Nowoczesne separatory wewnętrzne oferuje nam chociażby polski sklep internetowy Vodaland.pl, stawiający na sprawdzone, ekologiczne rozwiązania dla domów i przedsiębiorstw. Unikajmy z kolei internetowych aukcji oraz separatorów, pochodzących od nikomu nieznanych producentów. Niska wydajność tego typu urządzeń bardzo szybko doprowadzi bowiem do zaburzonego funkcjonowania kanalizacji, wiążącego się nierzadko ze sporymi stratami finansowymi.

(0)