Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

May 28, 2013

4 SEA CUP - IZRAEL 23-26.05

W dniach 24-25 maja w Ashdod w Izraelu odbyła się czwarta edycja międzynarodowego turnieju F.I.G. w gimnastyce artystycznej „Sea cup” 2013, w którym Polskę w kategorii juniorek reprezentowały: Katarzyna Romaniuk oraz Marta Kulesza.

Ponad 200 zawodniczek, międzynarodowa obsada, czołowe kluby m.in. z Rosji, Izraela, Cypru, Hiszpanii, Łotwy, Litwy, Armenii, Szwecji, Węgier,  Gruzji, Turcji oraz Polski rywalizowały w następujących kategoriach:

1.pierwszy krok (2006 - 2005)

2. młodziczki (2004-2003)

3. juniorki młodsze (2002-2001)

4. juniorki (2000-1998) – 3 układy

- do wyboru (skakanka/piłka/obręcz/maczugi)

5.seniorki (1997 i starsze)

W wieloboju, Marta Kulesza zdobyła brązowy medal, a Katarzyna Romaniuk uplasowała się na 10 miejscu.

Ponadto obie zawodniczki zakwalifikowały się do dwóch finałów.

Katarzyna Romaniuk w finale z obręczą  wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal, a w finale z maczugami zajęła miejsce 8, Marta Kulesza natomiast uplasowała się na dwóch 7 miejscach, w finałach z piłką i wstążką.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i Trenerce Ewie Gustafsson tak udanych startów!

Obie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa sportowego w Gdyni.