DOKUMENTY (ZOBACZ)

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mar 27, 2015

Dalia Kutkaite Cup w Wilnie


Dalia Kutkaite to najbardziej utytułowana litewska gimnastyczka artystyczna, Mistrzyni Europy z 1983, srebrna medalistka Pucharu Świata tym razem wcieliła się w rolę organizatora I Międzynarodowego Turnieju Dalia Kutkaite 2015 w Wilnie.

Turniej w liczbach:
Na zawody przybyło blisko 100 zawodniczek i startowały w 7 kategoriach wiekowych. Do Wilna przybyły reprezentantki następujących krajów: Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Mołdawii, Gruzji, Białorusi, Luxemburga, Hiszpanii, Malty oraz Polski. Nasz kraj reprezentowało w sumie 11 zawodniczek, uczennice SMS GDYNIA, w tym 5 reprezentantek SGA Gdynia.

W rywalizacji bezdyskusyjnie najlepsze okazały się Rosjanki, które z turnieju wróciły do kraju z sześcioma medalami (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). Bułgarki wywalczyły 4 medale, Łotyszki 3, gospodynie 2, natomiast brązowy medal przywiozła do Polski uczennica SMS Gdynia, jednocześnie zawodniczka SGA Gdynia Klaudia Grochalska (rocznik 2001).

Turniej na tak wysokim poziomie sportowym to doskonała okazja dla naszych zawodniczek do zdobywania cennych doświadczeń na macie. Marta Kulesza (SMS Gdynia, SGA Gdynia) zakończyła wielobój na pozycji 14stej. Weronika Berniak (SMS Gdynia, SGA Gdynia) otarła się o podium, zabrakło jedynie 0,2 pkt do brązowego krążka. Kornelia Pacholec (SMS Gdynia, SGA Gdynia) była blisko finałowej 6. , tu również zaważyło 0,2 pkt. 
Dla najmłodszej zawodniczki SGA Gdynia Laury Banaczek (rocznik 2006), był to debiutancki start na Międzynarodowym Turnieju na Litwie startowała w kategorii rocznika 2005, zajęła 14 miejsce.

Jeden brązowy medal, bagaż nowych doświadczeń , garść inspiracji i motywacja do dalszej pracy – tak można podsumować Międzynarodowy Turniej w Wilnie.

facebook
kalendarz
galeria
video
sponsorzy
linki
OPP - 1%
Statut:
Statut-str1.jpg
Statut-str10.jpg
Statut-str2.jpg
Statut-str3.jpg
Statut-str4.jpg
Statut-str5.jpg
Statut-str6.jpg
Statut-str7.jpg
Statut-str8.jpg
Statut-str9.jpg
statut-str11.jpg