Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Aug 14, 2012

Joanna Mitrosz 9. w finale Igrzysk Olimpijskich

Wielkie gratulacje dla Joanny Mitrosz (Jantar Gdynia) za wspaniałą reprezentację polskiej gimnastyki artystycznej w rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Joanna zakończyła rywalizację w wieloboju gimnastycznym na 9. miejscu. Cztery lata temu w Pekinie była 16.
Gdyńska zawodniczka zakończyła eliminacje w wieloboju gimnastyczek artystycznych na ósmym miejscu. W kwalifikacjach zawodniczki w ciągu dwóch dni wykonywały 4 układy. Do finału, który odbył się w sobotę 11 sierpnia 2012, zakwalifikowało się 10 z 24 zawodniczek. W finale punkty zostały wyzerowane, a gimnastyczki wykonywały  ponownie te same ćwiczenia. Po dwóch pierwszych ćwiczeniach finału - z piłką i obręczą - gdynianka zajmowała szóste miejsce. Jednak po ćwiczeniach z maczugami i z wstążką spadła o trzy pozycje. Pierwsze dwa miejsca zajęły Rosjanki: Evgeniya Kanayeva i Daria Dmitrieva. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Białorusi Liubou Charkashyna.
Gimnastyczka jest absolwentką Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni. W 2012 ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Gimnastykę artystyczną zaczęła trenować w wieku 5 lat w klubie „UKS JANTAR” Gdynia. Od samego początku jej trenerem jest Alicja Urbaniak, natomiast choreografem Barbara Pituch. Do dzisiaj zawodniczka ćwiczy na sali gimnastycznej w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących.

Asi oraz Pani trener serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu.