Jak wybrać dobre pasze dla koni?

jak wybrać pasze dla koni

Jeździec, dbając o konia powinien nie tylko dbać o relację ze zwierzęciem, ale i o jego ogólną kondycję. Dzięki odpowiednio dobranym paszom i suplementom opiekun zwierzęcia może mu zapewnić nie tylko potrzebne dawki minerałów, ale i sprawić, że będzie mocniejszy. Czasem jeździec musi skonsultować się z lekarzem lub doradcą żywieniowym, by zapewnić swojemu wierzchowcowi jak najlepszą dietę. Każdy opiekun zwierzęcia musi pamiętać też o tym, że różne konie mają różne zapotrzebowanie energetyczne. Dobierając typ paszy, dobrze zwrócić uwagę także na rodzaj mieszanki oraz jej dokładny skład. Jak dobrać pasze dla koni tak, by zwierzę było silne i zdrowe przez wiele lat?

Pasze dla koni: na co zwrócić uwagę, wybierając?

Pasze dla koni, które są na rynku to najczęściej pasze objętościowe i treściwe. Do pierwszych zalicza się m.in. siano, a do drugich np. produkty wysokoenergetyczne. Każdą z nich najlepiej dobrać tak, by odpowiadała modelowi żywieniowemu i indywidualnym potrzebom konia. 

Pasze dla koni najlepiej wybierać po konsultacji albo z weterynarzem, albo doradcą żywieniowym. Pozwoli to zapewnić koniowi optymalne dawki paszy odpowiedniego typu. Szukając paszy dla konia, warto pamiętać też o tym, że jednym z największych błędów jest podawanie zwierzęciu wielu mieszanek i bardzo częste ich zmienianie. Dodatkowo, wybierając pasze dla koni, dobrze pamiętać też o tym, by zapewnić zwierzęciu w podawanych porcjach odpowiednie ilości konkretnych minerałów i składników odżywczych.

Pasze dla koni wysokiej jakości

Gdzie kupić wysokiej jakości pasze dla koni? Jednym z miejsc jest Passion Horse, czyli sklep z akcesoriami jeździeckimi. W asortymencie znajdują się suplementy dla koni, witaminy, kaski i ubrania dla jeźdźców, pasze i wiele innych produktów. Zespół Passion Horse to wielbiciele koni z doświadczeniem, którzy pomogą wybrać odpowiednie pasze lub suplementy czy witaminy dla konia pracującego, sportowego lub w trakcie rekonwalescencji. Wybierz Passion Horse i kup najlepsze pasze dla koni już teraz!

(0)